TEDFED > Yasemin DURAN

Yasemin DURAN

1983 Ankara’da doğmuştur. 

TED Ankara Koleji’nden 2001 yılında mezun olmuştur

Kolej mezuniyeti sonrası, Ankara Üniversitesi TIP Fakültesi’nde Tıp eğitiminin ardından ihtisasına, AÜTF’de başlayıp Almanya GUMMERSBACH KKH.’da Acil Tıp alanında Doçent olarak tamamlamıştır. Doktorluk mesleğine acil tıp alanında 8 yıl devam ettikten sonra, CLAUDE BERNARD LYON ÜNİVERSİTY’de Dermatoloji ve Medikal Estetik ihtisası yapmıştır. Ortalama 15 sene Özel Bilgi Hastanesi ve LIV Hospital Ankara’da hekimlik yaptıktan sonra mesleğine, çift branş sahibi bir dermatoloji uzmanı olarak, özel muayenehanesinde devam etmektedir.

Bir Acil Tıp hekimi olarak, 12 seneyi aşkın süredir Sağlık Bakanlığı 112 Acil Komuta İleri Yaşam Desteği Eğitici Eğitmenliği yapmaktadır, 2017 yılından itibaren Association of American Aesthtetic Medicine (AAAM) üyesi olup, tüm dünya ülkelerinde mesleki alanda eğiticilik vermektedir. Eş zamanlı olarak, 2017 yılından bu yana Çankaya Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak görev almakla beraber Üniversite Sağlık Biriminin Başhekimidir.

Türk Tabipler Birliği, Ankara Tabip Odası, TED Ankara Koleji Mezunlar Derneği, Türk Eğitim Derneği, Lions Ankara Başkent Kulübü, KAISDER (Kadın iş İnsanları Derneği),  WHO (Dünya Sağlık Örgütü) Türkiye Temsilciliği, Yeryüzü Doktorları (Doctors Worldwide) ve Sınır Tanımayan Doktorlar (Médecins Sans Frontiéres) gibi kuruluşlarda üyelikleri ve özellikle mesleki alandaki üyeliklerinde fiili görevleri bulunmaktadır. 

Kolejde okuduğu yıllarda ve mezuniyeti sonrası birçok etkinlikte yer almıştır, (1994 Hindistan Dostluk ve Kültür Derneği resim yarışması birinciliği, 6. Kültür Sanat Etkinlikleri birinciliği, ortaokul Soner Öztaşkın hocamızın kurmuş olduğu Akdeniz Müzikleri Orkestrası solistliği vb.) ve son olarak Mezunlar Derneği 2020-2022 TED Ankara Koleji Dönem Elçisi olarak çalışmıştır. TED Ankara Koleji Mezunlar Derneği Tiyatro kulübünde de rol almaktadır.