TEDFED > Tümer ARITÜRK

Tümer ARITÜRK

1974 yılında Ankara’da doğmuştur.

TED Ankara Koleji ilkokul, ortaokul ve lisesini sırasıyla 1985, 1988, ve 1991’de bitirmiştir.

1995 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun olmuştur. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde MBA programına başlamıştır.

1995-2001 yıllarında Arçelik A.Ş. Bulaşık Makinesi İşletmesi’nde üretim mühendisi, Yalın Altı Sigma Danışmanı ve Yatırımlar Sorumlusu olarak görev almıştır. 2001 yılı sonunda bağımsız danışman ve kurucu ortak olarak S.P.A.C. Danışmanlık bünyesine katılmıştır.

2002’den günümüze kadar aralarında Vitra, Aksa, Coca Cola, Otokoç, Akzo Nobel ve Anadolu Efes gibi firmaların da bulunduğu yaklaşık 80 değişik şirketin yurtiçi ve yurtdışı işletmelerinde Operasyonel Mükemmellik ve Süreç Yönetimi konusunda, Yalın Altı Sigma Programı temelli programın yaygınlaştırılması amacıyla danışmanlık yapmış, projeler yürütmüş ve eğitimler vermiştir. Bu zamana kadar çeşitli kongre ve dergilerde Operasyonel Mükemmellik ve Yalın Altı Sigma’yla ilgili bildirileri ve makaleleri yayınlanmıştır. Ayrıca Altı Sigma Nedir ve Altı Sigma Vizyonu kitaplarının yazarları arasındadır.

Evli ve 1 çocuk babasıdır. Eşi Işıl (İman) Arıtürk de 1994 TED Ankara Koleji mezunudur. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Biyokimya Bölümü’nden uzmanlığını almıştır. Kızı Lidya Leyla Arıtürk de TED Ankara Koleji’nde 6.Sınıf öğrencisidir. Ağabeyi Tuğrul Arıtürk de 1988 TED Ankara Koleji mezunudur.