TEDFED > M. Aydın DURMAZ

M. Aydın DURMAZ

1968 TED Ankara Koleji‘nden mezun olduktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi İstatistik bölümünü Yüksek lisans derecesi ile bitirmiştir.

İlk iş deneyimi 1976 yılında Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.’de Programcılık ve daha sonra analist / programcı olarak devam etmiştir.

1980 yılında çok uluslu bir İngiliz şirketi olan COATS Türkiye’ye katılmıştır. 1994 yılına kadar bu kuruluşta IT/IS Direktörlüğü ve kısa bir süre Sistem Grup direktörlüğü yapmıştır.
Bu kuruluşta Türkiye’nin gerçek anlamda ilk ERP projesini uygulayarak 50 civarında kullanıcının İstanbul – Bursa arasında dummy terminaller vasıtası ile merkezdeki ana bilgisayara özel data hattı üzerinden modem ve multiplexer lar ile erişmesini sağlamış ve söz konusu ERP uygulamasını gerçek zamanlı olarak kullanıcıların hizmetine sunmuştur.
Bu projeyi Miami’de gruba dahil olan diğer ihtiyaç sahibi ülkelerin üst düzey yöneticilerine anlatarak onlarında bu sistem mantığı içerisinde çalışmasını sağlamış ve başarı ödülü almıştır.

1994-1998 yıllarında şimdiki adı BOYNER olan Çarşı Büyük mağazacılık A.Ş. de Bilgi Sistemleri ve Teknolojisi Müdürü olarak çalışmıştır.
Bu kuruluşta kısa zamanda Perakende Mağazacılık sistemini kurarak mağazalar ve merkez arasında müşteri-ürün bağlantılı uygulamaları başlatmıştır.
16 kullanıcı ile sadece muhasebe uygulaması ile devraldığı batch sistemi 4 yıl içersinde tüm kategorilerin dahil olduğu gerçek bir mağazacılık sistemine dönüştürerek gerçek zamanlı uygulamada kullanıcı sayısını 300’e çıkartmıştır.
Ayrıca bu kuruluşta Türkiye’nin ilk müşteri-ürün bağlantılı VERİANBARI projesini başlatmıştır.

1999-2001 yıllarında ASSAN Tüketici Finansmanı ve Kart Hizmetleri A.Ş.’de Bilgi Sistemleri Müdürü olarak görev yapmış ve kısıtlı olanaklar ile Türkiye için örnek olabilecek çok amaçlı Akıllı Kart uygulamasını başlatmıştır.

2002-2004 yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediyesinin önemli bir teknoloji iştirak şirketi olan İSBAK A.Ş. de Satış Pazarlama ve İş Geliştirmeden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır.
Bu kuruluşta geliştirilen Trafik Teknolojilerin yurt içi ve yurt dışındaki fuarlarda tanıtımını sağlayarak, şirketin yurt dışı açılımında önemli bir rol oynamıştır.

2004-2006 yıllarında Tarama Teknolojileri konuları ile ilgili olarak Bicom Bilişim Sanayi ve Ticaret A.Ş. de Ülke kanal müdürlüğü, 2006-2009 yılları arasında EB grup şirketlerinden ETB de Genel Müdür olarak ve grubun icra komitesi üyesi olarak görev yapmıştır.

2009 yılından itibaren ortağı olduğu MED BİLGİSAYAR ve SERVİS BÜRO SANAYİ TİCARET LTD. Şirketinde elektronik arşiv ve servis büro konularında hizmetler verdikten sonra, halen BİLSER BİLGİSAYAR VE YÖNETİM SİSTEMLERİ A.Ş. de BT Projeleri Satış ve Pazarlama Koordinatörü olarak part time görev yapmaya devam etmektedir.

Uzmanlık Alanı: IT/ERP sistemleri danışmanlığı ve denetimi, Perakende Mağazacılık Sistemleri danışmanlığı ve denetimi, Müşteri sadakati odaklı verianbarı ve CRM danışmanlığı.

Aydın Durmaz yurtdışı ve yurt içinde birçok eğitimler almış ve sunumlar yapmıştır.