TEDFED > Batuhan ÖNDER

Batuhan ÖNDER

4 Mart 1994 yılında Ankara’da doğmuştur.

İlköğretim ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde almış ve 2012 yılında mezun olmuştur.
Lisans eğitimini TED Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde 2017 yılında tamamlamıştır ve İşletme Bölümü’nde ek dal yapmıştır.

2018 yılında Satış ve Uygulama Mühendisi olarak başladığı Yıldırım Elektronik’te 2019 yılından beri Pazarlama Mühendisi olarak çalışmaktadır.

TED Ankara Koleji’nde İlkokul ve Ortaokul boyunca okulun karate takımında yer almıştır ve Ankara’da yapılan müsabakalarda 3 altın 1 bronz madalya kazanmıştır.

TED Üniversitesi’nin Kurucu Öğrenci Konseyi’nde Başkan Yardımcısı görevini üstlenmiş, sonrasında 1. Öğrenci Konseyi’nde aynı pozisyonda göreve devam etmiştir.
Bu süreçte üniversitenin Radyo ve İletişim Topluluğu, Tiyatro Topluluğu ve MUN (Model Birleşmiş Milletler) Topluluğu’nda kuruculuk işleri yüklenmiş ve MUN Topluluğunda Kurucu Başkan Yardımcısı görevini tamamlamıştır.
Görev yaptığı süreç boyunca çeşitli tiyatro oyunlarında sahne almış, MUN konferanslarında üniversitesini temsil etmiştir ve temel radyoculuk eğitimi almıştır.
Sonrasında TEDÜ’de çalışma bursu ile üniversitenin Kurumsal İletişim’inde açılan reklam ajansında 2 yıl fotoğrafçı, grafik tasarımcı ve junior art director rollerinde çalışmıştır.
Ek olarak üniversitenin Fotoğrafçılık Topluluğu’nu kurarak Kurucu Başkan görevini yürütmüştür.

Üniversite mezuniyetinden bu yana TEDÜ Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı görevini yürütmektedir ve TEDFED’de Yönetim Kurulu Üyesi rolündedir.

TED Ankara Koleji Mezunları Derneği ve TEDÜ Mezunlar Derneği üyesidir.