Mayıs 25, 2016

H. FUNDA DAĞDELEN

Funda Dağdelen

1965 Ankara doğumludur. İlk ve orta öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamlayarak, 1982 yılında mezun olmuştur. 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümünü tamamlamıştır.

1987 yılından 2005 yılına kadar özel sektördeki çeşitli kuruluşlarda İdari İşler, Satınalma ve İnsan Kaynakları departmanlarında yöneticilik yaptıktan sonra 2005-2006 yılları arasında Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde Avrupa Birliği Uzmanlığı eğitimi almış ve 2008 yılına kadar Proje Uzmanı olarak çalışmıştır. 2008 yılından bu yana çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yönetici ve proje uzmanı olarak görev yapmakta, çeşitli kuruluşlar için mali kaynak yaratacak projeler hazırlamakta ve uygulamaktadır. Ayrıca, 2014 yılından bu yana Ortadoğu Teknik Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Ana Bilim Dalında yüksek lisans yapmaktadır.

Aynı zamanda, Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Derneği Yedek Yönetim Kurulu Üyeliği, Türk Eğitim Derneği Gönüllü Burs Komitesi Üyeliği,  TED Ankara Koleji Mezunları Derneği Yedek Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

Kendisi, Greenpeace, Hacettepe Mezunları Derneği ve Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Araştırma Derneği üyesi, bir kız çocuğu annesi ve TED Ankara Koleji Mezunları Tiyatro Topluluğu oyuncularından biridir.